iranphe.irبانوان را از ژیمناستیک فراری ندهید

میانگین امتیار کاربران: / 7
ضعیفعالی 

 

داور بین‌المللی ایروبیک با تاکید بر این که انگیزه بانوان ژیمناست در حال از بین رفتن است، یادآور شد: ژیمناست‌ها از 9 – 8 سالگی فعالیت‌شان را شروع می‌کنند،‌ اما وقتی به سطح قهرمانی در کشور می‌رسند جایگاه بالاتری برای موفقیت ندارند. به همین دلیل دچار رکود می شوند. اگر شرایطی ایجاد شود که اعزام شوند یا در اردوی مشترک حضور پیدا کنند انگیزه می‌گیرند.

رییس کمیته‌ ایروبیک بانوان فدراسیون ژیمناستیک در پاسخ به این پرسش که تکلیف طراحی و تایید لباس بانوان چه شد؟ خاطرنشان کرد: لباس در دو ماده ایروبیک و استپ طراحی شده است، شاخه ایروبیک بانوان بسیار فعال است و ما می‌توانیم در این ماده اعزام داشته باشیم. اخیرا کانزن، رییس کمیته‌ ایروبیک فدراسیون جهانی سفری به ایران داشت و از فعالیت بانوان بازدید کرد و گفت، حیف است جلوی پیشرفت ژیمناست‌ها گرفته شود. او قول داد در تایید لباس بانوان نهایت همکاری را بکند. با تایید لباس، بانوان بالای 18 سال انگیزه می‌گیرند. با این شرایط ژیمناست‌های بخش هنری را هم می‌توان به این رشته سوق داد تا امیدی برای ادامه فعالیت در ژیمناستیک داشته باشند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا برنامه‌های تیم ملی هنری تعطیل شده است، اضافه کرد: خیر، قهرمانی کشور را در چهار وسیله برگزار کردیم. ما فکر می‌کردیم تعداد شرکت کنندگان زیاد باشد، ولی چون انگیزه‌ای وجود ندارد، هر چه رده سنی در مسابقات بالاتر می‌رود، تعداد داوطلب هم کمتر می‌شود. بیشتر ژیمناست‌ها به 15 سال که می‌رسند یا به دنبال ادامه تحصیل می‌روند و یا جذب سایر رشته‌های ورزشی می‌شوند.

تقوی در پایان با بیان این که از موفقیت بانوان ژیمناست در سایر رشته‌های ورزشی لذت می‌بریم، به ایسنا گفت: بانوان از ژیمناستیک فرار نمی‌کنند، اما چون انگیزه و آینده‌ای ندارند، جذب سایر رشته‌ها می‌شوند. ما هم از موفقیت آنها شاد می‌شویم. مثلا هانیه رجبی در سن 13 سالگی به عضویت تیم ملی ووشو درآمد و در تورنمنت جهانی طلا گرفت. ما به خودمان می‌بالیم. تنها چیزی که آزارمان می‌دهد این است که مربیان ژیمناستیک از رفتن شاگردانشان غصه می‌خورند و نمی‌توانند ثمره تلاش خود را ببینند، خودخواهی است که مانع پیشرفت کسی باشیم. منطق حکم می‌کند که وقتی آینده‌ای برای بانوان در این رشته وجود ندارد به سایر رشته‌های ورزشی گرایش پیدا کنند.

 

 

 

برچسب ها: مقاله ورزشی، مقاله تربیت بدنی، تربیت بدنی و علوم ورزشی ایران ، مقالات تربیت بدنی و علوم ورزشی ، پاوپوینت تربیت بدنی و علوم ورزشی، پرسشنامه تربیت بدنی و علوم ورزشی، پایان نامه تربیت بدنی و علوم ورزشی، مقالات فیزیولوژی ورزشی، پاورپوینت فیزیولوژی ورزشی، دانلود فیزیولوژی ورزشی، پایان نامه فیزیولوژی ورزشی ، مقالات مدیریت ورزشی، پاورپوینت مدیریت ورزشی، دانلود مدیریت ورزشی، پایان نامه مدیریت ورزشی ، پایان نامه رفتار حرکتی ، مقالات رفتار حرکتی ، پاورپوینت رفتار حرکتی ، دانلود رفتار حرکتی ، پایان نامه رفتار حرکتی ، مقالات بیومکانیک ورزشی، پاورپوینت بیومکانیک ورزشی، دانلود بیومکانیک ورزشی، پایان نامه بیومکانیک ورزشی ، مقالات آسیب شناسی ورزشی، پاورپوینت آسیب شناسی ورزشی، دانلود آسیب شناسی ورزشی، پایان نامه آسیب شناسی ورزشی ،


 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

مطالب تصادفی از سایت

در خبرنامه ما عضو شوید

دکتر حمید قاسمی

iranphe for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with iranphe.ir.